Wybór firmy sprzątającej

Zamierzasz wynająć firmę sprzątającą ?
– Zobacz, czym warto kierować się przy jej wyborze.

Opinia zadowolonych i niezadowolonych klientów jest bardzo ważna. Warto zaczerpnąć wszelkich informacji przed zatrudnieniem potencjalnej firmy sprzątającej. Na podstawie referencji wystawianych przez innych korzystających z usług, możemy dowiedzieć się, o jakości świadczeń proponowanych przez daną firmę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, z jakimi innymi instytucjami prowadzona jest współpraca.
Przed wyborem firmy na własna rękę, właściwym krokiem będzie przeanalizowanie witryn internetowych firm z naszego miasta. Strona internetowa to wizytówka w sieci. Jest też podstawowym źródłem informacji związanych z ofertą.
Na portalu znajdziemy zapewne wyżej wspomniane referencje czy właśnie przedstawiony zakres czynności, oferowany przez serwis sprzątający. Na podstawie wstępnej analizy możemy częściowo wyeliminować lub wziąć pod uwagę te zespoły, które spełniają nasze oczekiwania.
Kiedy zostaną już wybrani domniemani zleceniobiorcy, w kolejnym kroku należy skupić się na tej firmie, która posiada najbardziej zbliżony zakres względem naszych potrzeb.
Wskazane jest, aby kierować się wtedy kilkoma czynnikami, które znacznie ułatwią dalszą współpracę.


Przy wyborze firmy sprzątającej bierzmy pod uwagę –  ……   ?

Doświadczenie w danej branży jest potwierdzeniem tego, że usługi, jakie są proponowane, będą wykonywane fachowo i profesjonalnie. Dzieje się tak, ze względu na częstotliwość ich powtarzania – odnosząc się czasu istnienia firmy. Istotną sprawą przy wyborze jest właśnie nic innego, jak istnienie firmy na rynku.
Jeżeli firma utrzymuje się stosunkowo długo, możemy wnioskować, że zna się na swojej pracy, a klienci darzą ją zaufaniem. Nie ujmując firmom krótszym stażem, mając wybór, lepiej będzie zdecydować się na taką, która istnieje od dłuższego czasu i ma ustabilizowaną pozycję na rynku.
Kolejnym właściwym krokiem będzie zwrócenie uwagi na dodatkowe prace oferowane przez firmę. Być może w przyszłości zajdzie potrzeba, aby wykonać usługę innego rodzaju i wtedy ponowne poszukiwania będziemy mieć już z głowy 😉


Omawianie szczegółów

Oczywistym jest, że przed podpisaniem umowy należy dokładnie określić zakres obowiązków oraz przedstawić wymagania, jakie będą stawiane firmie zajmującej się sprzątaniem. Jest to bardzo ważna kwestia, a zwrócenie uwagi na najmniejsze szczegóły zapewni nam jasną współpracę, bez zbędnych niedomówień.

 

 

Podstawowym ustaleniem jest dokładny metraż, który będzie objęty sprzątaniem. Należy wziąć pod uwagę rodzaje powierzchni twardych i miękkich, aby odpowiednio dostosować potrzebny sprzęt i preparaty czyszczące. Ważne jest przeprowadzenie analizy zabudowy pomieszczeń biurowych, pracowniczych, sanitariatów, hal, magazynów itp. – pod względem powierzchni i wyposażenia. Istotną sprawą jest także to, w jakim stopniu obiekt jest eksploatowany przez pracowników. Jest to niezbędne do określenia szacownego czasu pracy, przeznaczonego na sprzątanie.


Jakość ponad finanse!

Po omówionych zagadnieniach można podjąć kolejny krok, jakim jest ustalenie kosztów utrzymania czystości w danym obiekcie. Wszystkie wytyczne przywołane powyżej składają się na cenę końcową.

Warto pamiętać o tym, że niska cena za usługę niekoniecznie powinna być brana za pozytyw. Zwykle za niską ceną kryje się także niska jakoś usług oraz gorszy efekt sprzątania. Właśnie, dlatego w tym przypadku koszta nie są głównym kryterium wyboru.
Godna polecenia firma nie musi walczyć o klienta. Niestety często zdarza się, że małe serwisy muszą robić to kosztem stawek, znacznie je przy tym zaniżając.

 

Dobrą firmę charakteryzuje również zaradność – w momencie awarii, czy nieobecności pracownika nie dopuszcza się do zaniedbań, a zlecona praca mimo utrudnień zostaje wykonana. Jest to także cecha, którą mogą przypisać sobie tylko firmy z wysokim standardem usług !