Co wpływa na kosztorys prac ekipy sprzątającej?

Coraz częściej, zarówno osoby indywidualne, jak też firmy, decydują się na zatrudnianie firm specjalizujących się w dziedzinie utrzymania porządku. Taki serwis odpowiednio zajmie się czystością w domu lub w firmie. Profesjonalne sprzątanie cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest to dobre i wygodne rozwiązanie dla każdego.


Wartość cenowa ? Co wpływa na ogólny kosztorys prac ?

Jeśli chodzi o koszta, jakie wiążą się z zatrudnieniem ekipy sprzątającej, przedział jest dość szeroki. Wszystko za sprawą wielu czynników, które są brane pod uwagę łącznej wyceny wszelkich prac.


Po pierwsze, na regulator wysokości kwoty wpływa lokalizacja. Taryfikator ten będzie uzależniony od regionu kraju. Stawki w poszczególnych województwach i miastach mogą się od siebie różnić.


Rodzaj usługi, to kolejna wytyczna mająca wpływ na cenę, w zależności, czy ma być standardowa, jednorazowa czy cykliczna.

Miejsce, gdzie usługa będzie wykonywana. Zleceniodawcy potrzebują ekip sprzątających w biurach, gabinetach lekarskich, przychodniach, na klatkach schodowych, halach produkcyjnych, magazynowych i w wielu innych miejscach.


Specyfika sprzątania powyższych pomieszczeń znacznie się od siebie różni. Wiadomym jest, że środki czystości stosowane w gabinecie lekarskim będą inne od tych, które sprawdzą się na hali, gdzie produkuje się np. części samochodowe.


Kolejną kwestią do omówienia, pomiędzy zleceniodawcą, a zleceniobiorcą jest ustalenie, która strona zapewnia potrzebne środki czystości oraz wszelkie środki higieniczne. Jeżeli kwestia ta będzie leżała po stronie zleceniobiorcy, do stawki początkowej należy doliczyć także koszta preparatów czyszczących. Ten punkt łączy się z powyższym, ponieważ przekrój cenowy stosowanych preparatów do „codziennych” zabrudzeń (kurz), a tych „specyficznych” (smary, oleje) również będzie wpływał na stawkę końcową.

Dodatkowo dużym udogodnieniem jest zapewnienie przez zleceniobiorcę stałych dostaw środków czystości oraz nadzór nad jakością prac.


Wielkość powierzchni, to następna sprawa brana pod uwagę przy ogólnym rozrachunku. Im większy obszar, tym więcej zużywanych detergentów, większa eksploatacja sprzętu i zazwyczaj potrzeba zatrudnienia większej ilości osób.


Zakres usług, czyli obowiązki leżące w gestii zleceniobiorcy. Jeżeli chodzi o pomieszczenia typu biura, gabinety czy mieszkania prywatne, prace te, będą do siebie dość zbliżone. Zazwyczaj jest to odkurzanie i mycie powierzchni płaskich, wycieranie kurzu z mebli oraz sprzętów różnego rodzaju, mycie powierzchni szklanych, dbanie o czystość w strefie sanitariatów, opróżnianie koszy na śmieci, podlewanie kwiatów itp.

Utrzymanie czystości na halach jest dużo bardziej wymagające i skomplikowane. Konieczne jest stosowanie specjalistycznych, często o silnym składzie, środków do usuwania ciężkich zabrudzeń. Ponadto, aby dotrzeć do ciężko dostępnych miejsc, pracownicy muszą mieć wykonane dodatkowe badania pozwalające np. na pracę na wysokości, ale także dokumenty uprawniające do obsługi specjalistycznych sprzętów, czy maszyn.


Częstotliwość – przy podpisywaniu umowy, należy ustalić, jak często mają być wykonywane poszczególne prace. Niektóre z czynności wymagają regularnego powtarzania, inne jak np. mycie okien wykonuje się sporadycznie, kilka razy w roku.

Maszyny – w niektórych przypadkach zabrudzenia są na tyle silne, że wymagają doczyszczenia maszynowego. Takie uzupełniające czyszczenie wykonywane jest „raz na jakiś czas” lub za dodatkową opłatą. Profesjonalny sprzęt, dostosowany do potrzeb obiektów, pozwala rozbudowywać ofertę oraz wychodzić naprzeciw zróżnicowanemu rynkowi.

Jakość – zazwyczaj niska cena kryje za sobą niską jakoś, dlatego też cena nie powinna być podstawowym kryterium.

Doświadczenie – obecność firmy na rynku świadczy też o praktyce, jaką firma wypracowała sobie przez lata istnienia. Umiejętność doboru określonych prac oraz środków do rodzaju zabrudzeń, a także świadomość wymaganych standardów rynkowych, wiążą się z gwarancją skuteczności i wysokim poziomem świadczonych usług.


Podsumowując, cena zazwyczaj dostosowana jest indywidualnie, względem specyfiki oraz wielkości obiektu. Jeżeli w trakcie współpracy zleceniodawca zdecyduje się na zwiększenie lub zmniejszenie obowiązków, umowę, która była zawarta na zlecone prace, zawsze można zmodyfikować i renegocjować.

Niższe koszty zlecenia porządków firmie, w porównaniu z zatrudnieniem własnego personelu oraz komfort pracy, z całą pewnością zachęcają do skorzystania z możliwości wynajęcia serwisu sprzątającego.


 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, jaką ma do zaproponowania nasza firma

http://www.inprof.pl