Jak przywrócić porządek po remoncie?

Z niecierpliwością czekamy, aby obejrzeć efekty pracy, jaką włożyła ekipa remontowa w renowację naszego mieszkania. Jednak, aby w pełni zobaczyć osiągnięte rezultaty, potrzebne jest solidne i gruntowne sprzątanie. Sprzątnięcie bałaganu po remoncie wymaga poświęcenia czasu i energii. Zastosowanie taśm malarskich czy układanie folii nie wystarczą, aby od razu cieszyć się efektem. Jeśli nie mamy odpowiednich detergentów lub nie posiadamy specjalnych sprzętów, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług firmy sprzątającej.

Zacznij od mycia na sucho!

Pył i kurz to stały element każdego remontu, dlatego nie ma sensu zaczynać sprzątania od mycia podłów czy wycierania na mokro. Najważniejsze to pozbyć się pyłu , która osiadł na ścianach, meblach i podłodze. Dlatego, jeśli nie masz głowy do sprzątania, albo jesteś zmęczony po remoncie, to warto te zadania zlecić firmie, która specjalizuje się sprzątaniem po remontach w Lublinie.

Co dalej?

Jeśli po pierwszym odkurzaniu nadal widzisz sporo kurzu nie trzeba się zastanawiać, tylko ponownie powtórzyć tę czynność. Sekret polega na kilkukrotnym odkurzeniu powierzchni. Wtedy będziemy mieć pewność, że już żaden pył i kurz nie stanie nam na drodze przy dalszym sprzątaniu.

Następnie trzeba zabrać się za mycie powierzchni w domu. W tym przypadku dobrze się sprawdzą specjalne szmatki, które nie będą rozmazywały brudu. Na samym końcu, w myśl zasady, że sprzątanie zaczyna się od najwyższych partii, przyszła pora na mycie podłóg. Tu również dobrze sprawdzą się odpowiednio dobrane detergenty oraz sprzęty do mycia.

Przydatne porady przy sprzątaniu po remontach

Sprzątanie po remoncie wymaga przygotowania oraz utworzenia prostego planu od czego trzeba zacząć. Warto pamiętać o zasadzie sprzątania “od góry”, ponieważ nie chcemy, aby kurz z żyrandoli czy szaf spadł na wyczyszczoną już podłogę. Nie można zapominać też o takich miejscach jak parapety czy podłoga, ponieważ folia ochronna nie zawsze zabezpieczy te miejsca w stuprocentach. Warto więc, jeśli farba jest świeża, od razu ją zetrzeć, później będzie to ciężej zrobić. Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego środka czystości do farby której używasz, nie ma jednego i uniwersalnego detergentu do wszystkich rodzajów farb.

Koniec remontu nie oznacza od razu, że mieszkanie będzie nadawało się do mieszkania. Oznacza to, że czeka nas jeszcze dokładne wysprzątanie tego miejsca, a na koniec umeblowanie, żeby w pełni móc cieszyć się zaplanowaną wizją miejsca, które wyremontowaliśmy.