Sprzątanie biura

Sprzątanie biura przez firmę zewnętrzną?

 

Coraz więcej firm decyduje się na krok wynajęcia zewnętrznej firmy sprzątającej, która regularnie zadba o czystość w biurze. Jest to ogromne udogodnienie zarówno dla zleceniodawcy, jak i pracowników.

Osoby pracujące w biurze odciążone zostają od obowiązku sprzątania wokół swojego miejsca pracy. Można śmiało stwierdzić, że działa to na korzyść ponieważ wydajność pracy takiej osoby znacznie się zwiększa.  Dodatkowym plusem jest wzrost komfortu względem pracowników, którzy nie są zobligowani do dbania o obowiązek czystości we własnym zakresie.

 

Patrząc z perspektywy zleceniodawcy, ma to swoje korzyści pod względem finansowym. Chcąc zatrudnić osobę na własną rękę, pracodawca musi liczyć się , że koszta utrzymania takiej osoby będą znacznie wyższe niż zlecenie usługi sprzątania firmie zewnętrznej. W pierwszym przypadku zleceniodawca jest zobowiązany do stworzenia kolejnego etatu, a co się z tym wiąże; wszelkie koszty obsługi dodatkowej osoby, ubezpieczenia społeczne oraz pensja miesięczna. W takiej sytuacji pracodawca musi brać również pod uwagę organizację zastępstwa, w momencie zwolnień lekarskich, czy urlopów.

Analizując – dla zleceniodawcy znacznie mniej obciążająca będzie faktura wystawiona przez firmę sprzątającą, niż stworzenie dodatkowego stanowiska pracy.

 

Ścieranie kurzu w biurze – jakże istotna sprawa!

Utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych to etykieta każdej ceniącej się firmy. Należy o tym pamiętać, w szczególności, kiedy biuro jest często odwiedzane przez klientów. Czyste miejsce pracy jest bardzo istotne, nie tylko ze względu na doznania estetyczne, ale również typowo higieniczne. Prestiż firmy znacznie spada w momencie, kiedy biuro odstrasza swoim wyglądem.

Ład i porządek w pomieszczeniach biurowych to także kluczowa sprawa, jeżeli chodzi o atmosferę oraz wygodę pracowników. To, w jakim stanie i jak wygląda miejsce pracy, ma bezpośrednie przełożenie na realizację codziennych obowiązków.

 

Firma sprzątająca w Twoim miejscu pracy.

Wynajmując firmę sprzątającą, możemy być spokojni o stosowanie odpowiednich środków czystości, sprawdzonych i bezpiecznych sposobów oraz używanie profesjonalnego sprzętu.  Sprzątanie będzie odbywać się regularnie, w zależności od zleconego harmonogramu. 

Ponadto jest możliwość dopasowania godzin pracy ekipy sprzątającej do godzin pracy biura, tak, żeby nie kolidowały ze sobą i wzajemnie się nie zazębiały.

 

 

 

 

 

 

Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie, zazwyczaj nie ograniczają się tylko do wyżej opisywanego zakresu usług. Wachlarz tych czynności jest bardzo szeroki. Dbanie o obiekty przemysłowe, magazynowe, usługowe, tereny zewnętrzne, klatki schodowe to serwis oferowany przez takiego rodzaju firmy.

 

Jesteśmy firmą na tyle elastyczną, że w razie potrzeb i wymogów dopasowujemy się do Naszych Klientów. Bardzo chętnie wychodzimy naprzeciw nowym wyzwaniom i dążymy do jeszcze lepszej współpracy 🙂

Serdecznie zapaszmy do zapoznania się z naszą ofertą usługową.